Trenerforum med LSK-akademi

Onsdag 11. september hadde Feirings fotballtrenere besøk av leder for LSK Akademi, Toni Ordinas.

 

Feiring skal i likhet med flere romeriksklubber samarbeide med LSK om «Romeriksmodellen», som for oss blant annet betyr muligheter for kompetanseheving og videre bedre systematikk i treningsarbeidet med våre utøvere.
Toni kommer fra Mallorca, har lang spiller- og trenererfaring fra Spania, og har de siste årene jobbet som trener for Stabæk og nå som leder for LSK Akademi. Åtte trenere deltok først på en teoridel om blant annet hva begrepet talent innebærer, og fokusområder for utvikling av våre unge spillere.
Toni hadde etterpå en praktisk økt med klubbens 10-og 11-åringer, med fokus på orientering, hvordan skape rom, kommunikasjon og en-mot-en-ferdigheter defensivt. Både spillere og trenere er svært fornøyd med opplegget, og Toni fikk et godt inntrykk av klubbens aktivitet. Vi ser fram til fortsatt samarbeid med Toni og LSK Akademi!